Pridané: 31. októbra 2013 | Autor: admin

Ako udržať v kuchyni poriadok

Dnešné domácnosti sa nesú v modernom minimalistickom štýle. Jasné línie, minimum doplnkov. To sú prvky minimalistického  dizajnu. Čisté línie ale dávajú vyniknúť aj najmenšiemu neporiadku a preto je veľmi dôležité, aby každý predmet mal svoje jasné miesto. Ideálne niekde v útrobách nábytkovej zostavy. A výnimkou nie sú ani kuchyne.

 

Keď je menej viac

Kuchyňa v minimalistickom štýle s čistou pracovnou doskou je snom väčšiny dnešných gazdiniek.  Udržať poriadok na takomto mieste si ale vyžaduje dokonalé plánovanie hneď od začiatku.  Nie je totiž nič jednoduchšie, ako si kuchyňu zapratať zbytočnosťami. Receptom na úspech je kupovať len naozaj praktické a funkčné veci. Praktickým príkladom sú výrobky od firmy Tescoma. Ak si kúpite taniere alebo hrnce od tohto výrobcu, máte záruku,  že už iné výrobky podobného charakteru nebudete musieť dokupovať. Dôvodom je to, že tieto výrobky majú univerzálne použitie.

 

Praktická sada hrncov Tescoma pokryjo všetky vaše potreby

 

 

Dômyselné systémy v kuchyni

Vymyslieť funkčnú kuchyňu nie je jednoduché. Dokonalá kuchyňa si vyžaduje dlhé hodiny plánovania.  Iba tak dokážete naplno využiť  potenciál, ktorý vám priestor v kuchyni ponúka. Často sa oplatí investovať aj o trochu drahších nábytkových systémov, napríklad do otočných drôtených košov v rohových skrinkách kuchyne alebo do vysokej potravinovej skrine s výsuvnými poličkami.

 

Netreba všetko schovať

Aj keď je minimalistický štýl  charakteristický čistými líniami, nie vždy treba všetko poschovávať do skriniek. Niekedy treba uprednostniť praktické riešenie, ktoré je ale zároveň aj funkčné. Napríklad nože v štýlovom stojane, ktoré sú stále k dispozícii na pracovnej doske, patria medzi najpraktickejšie riešenia modernej kuchyne.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.