Pridané: 11. októbra 2011 | Autor: admin

Dizajnový tipy pre malý byt

Spálňa v malom byte

 

Z dôvodu veľmi malej rozlohy niektorých bytov sa spálňa mení na viacero miestností. Počas dňa je obývačkou či miestom, kde pracujeme, počas noci sa zas mení na zónu pokoja, v ktorej sa snažíme vypnúť a načerpať nové sily do nového dňa. K správnemu rozloženiu energie a umožneniu správneho využívania spálne pre spomínané účely je potrebné spálňu náležite prispôsobiť. Takúto miestnosť sa snažíme rozdeliť do niekoľkých zón, ktoré nám dovolia v spálni plnohodnotne vykonávať všetky aktivity. Jednotlivé zóny oddeľujeme rôznymi interiérovými doplnkami, textilom či malými priečkami.

 

Posteľ v garsónke či jednoizbovom byte

 

Najmä v garsónkach či jednoizbových bytoch je jedna veľká miestnosť určená na všetko, čiže zahŕňa spálňu, obývačku aj pracovňu. Pri zariaďovaní takejto izby je potrebné myslieť predovšetkým na spánok, teda spaciu časť izby. Rozmery bytu by nás pri spánku nemali nijak obmedzovať, preto sa snažíme priestorom šetriť na iných miestach ako na posteli. Spánok je pre nás jednou z najdôležitejších častí dňa. K plnohodnotnému oddychu si však musíme zabezpečiť posteľ či pohovku, ktorá nám z hľadiska jej vlastností bude najviac vyhovovať. Do malých bytov sa rozhodujeme najviac pre možnosť číslo 2, a to pohovku. Tá nám poslúži ako gauč, no najmä ako posteľ. Pri jej kúpe sa ju vždy snažíme dostatočne otestovať, aby nám dostatočne vyhovovala jej tvrdosť a šírka.

 

Oddelenie zón

 

Ostatné súčasti takejto izby sa vždy pokúšame od pomyselnej spálne oddeliť. K tomu pomôžu rôzne závesy upevnené na posuvnej lište na strope, sadrokartónové priečky či kusy nábytku.

Od postele oddeľujeme najmä pracovný stolík, ktorý môže mať nepriaznivé účinky na spánok a naopak, pohľad na posteľ môže zle vplývať na náš pracovný výkon. V prípade, ak sa v garsónke nachádza posteľ aj gauč, posteľ by sme mali umiestniť na opačnú stranu miestnosti, ako je umiestený gauč. Posteľ môžeme oddeliť priečkou, ktorá vytvorí minispálňu. Priečka síce priestor opticky zmenší, avšak poskytne vhodnejšie podmienky pre odpočinok vo forme spánku.

 

Interiérové štúdio

Pre zariadenie malých priestorov efektívne odporúčame interiérové štúdio, ktoré ma v danej problematike nemalé skúsenosti. Výber nábytku a správneho dispozičného riešenia sa tak dostane do rúk profesionálov. V konečnom dôsledku vám interiérové štúdio určite ušetrí nemalé finančné prostriedky.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.