Pridané: 11. marca 2012 | Autor: admin

Drevený obklad v modernom interiéry

Drevené obklady už nie sú výsadou domácností zariadených v rustikálnom štýle. Svoje uplatnenie si nachádzajú aj v interiéroch zariadených v minimalistickom štýle. Dôvod je jednoduchý. Ľudia potrebujú znovu pocítiť dotyk prírody v ich životoch. Niekedy to ale nie je jednoduché a preto možnosť získať nádych prírody v podobe dreveného obkladu do svojej domácnosti je často oslobodzujúci.

 

Tatranský profil

Asi najjednoduchším riešením pre každý typ interiéru je tatranský profil. Jedná sa o drevený obklad zo smrekového dreva, ktorý má na jednej strane výstupok (pero) a na druhej drážku. Tento vzor je označovaný aj ako perodrážka. Jednotlivé diely tatranského profilu do seba perfektne zapadajú a je veľmi jednoduché vytvoriť dokonalý drevený obklad aj pre neskúseného domáceho majstra.  Cena tatranského profilu nie je vysoká, pohybuje sa v rozmedzí od 2€ do 5€ za meter štvorcový.

 

Drevené podlahy

Ako vhodný doplnok k drevenému odkladu stien sa jednoznačne ponúka drevená podlaha. Tá má oproti svojej lacnej laminátovej verzii viacero výhod. Najdôležitejšou výhodu je asi neporovnateľná životnosť drevenej podlahy oproti laminátovej podlahe.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.