Pridané: 18. januára 2012 | Autor: admin

Garážové brány

Ak hľadáte informácie, ktoré vám pomôžu s výberom správnej garážovej brány, ste na správnom mieste. Naše rady, tipy a inšpirácie sú určené práve pre vás. Nechajte si poradiť od skúsených odborníkov a pozrite sa na praktické skúsenosti bežných užívateľov. Je lepšie venovať zopár minút štúdiu, ako siahnuť po garážovej bráne, ktorá nie je vhodná pre vaše potreby.

Tepelná izolácie garážovej brány

Nízkoenergetické stavby sú už v dnešnej dobe samozrejmosťou, ak nie dokonca nevyhnutnosťou. Šetrenie energiami patrí k prioritám každého rozumne zmýšľajúceho človeka. Ak teda potrebujete garážovú bránu, určite zvoľte typ s vnútornou tepelnou izoláciou. Brány s touto izoláciou dokážu zabrániť veľkým únikom tepla a ušetrené náklady môžeme ročne vyčísliť na desiatky euro. Preto je jasnou voľbou siahnutie po garážovej bráne s vnútornou tepelnou izoláciou aj napriek tom, že je cenovo na vyššej úrovni.

Praktické a pohodlné

Možno sa vám bude zdať zakúpenie dodatočného automatického pohonu príliš drahé. Zvážte ale, že pri každodennom používaní je investícia zanedbateľná. Ak sa jedná o garážovú bránu pre priestory, ktoré často nevyužívate, môžete sa bez elektrického pohonu zaobísť.

Typy garážových brán

Garážové brány sa dodávajú vo viacerých prevedeniach. Brány delíme na krídlové, rolovacie, výklopné a posuvné. Zvážte preto vhodnosť týchto prevedení pre váš priestor. Jednotlivé druhy sa líšia do nemalej miery aj cenovými hladinami. Medzi tie najlacnejšie typy patria garážové brány výklopné, medzi tie najdrahšie zase brány rolovacie kazetové.

Biele garážové brány

Ak chcete na bráne ušetriť alebo sa vám to dizajnovo hodí, zvoľte si garážovú bránu v bielom prevedení. Výhodou je aj možnosť jednoduchej opravy v prípade poškodenia. Ak ste ale rozhodnutý troška zaexperimentovať, o veľkosť ponuky farebných motívov nemusíte mať strach. Medzi najobľúbenejšie patria garážové brány v tmavohnedom prevedení alebo vo farbách dreva.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.