Pridané: 2. júla 2015 | Autor: admin

Ochráňte svoju strechu pomocou strešnej fólie

Strecha sa nachádza na rozhraní dvoch prostredí, ktoré sa líšia teplotou, tlakom vzduchu či relatívnou vlhkosťou. Práve tieto rozdiely, najmä tlakové, sú hnacou silou pre sústredenie vodnej pary v konštrukcií strechy a jej následnú kondenzáciu. Akákoľvek voda v systéme izolácie však pôsobí nežiaduco, pretože vlhký izolačný materiál neplní svoju funkciu a je prakticky znehodnotený. Aj preto pri výstavbe strechy musíme myslieť na podobný scenár a poistiť sa pred jeho uskutočnením. A práve na účel ochrany strechy slúžia strešné fólie, ktoré strechu a priestor pod ňou ochránia pred vodou.

 

stresne-folie-tondach.sk

 

Nenahraditeľné strešné fólie

Každá strecha je vystavená rozmanitým klimatickým podmienkam. Zvonku na ňu pôsobia výkyvy teplôt či zrážky, zo strany vnútornej zas vlhkosť produkovaná jednak obyvateľmi domu a zároveň činnosťami, ktoré vykonávajú, najmä varením. Para má tendenciu stúpať nahor, a preto sa postupne dostane až do strechy, kde sa z dôvodu ochladenia vonkajším vzduchom kondenzuje až na vodu. Tá vsakuje do izolácie, ktorú môžete následne jedine vymeniť. Rovnako trpí aj samotný krov, ktorý je náchylnejší na rozličné drevokazné huby a plesne. Voda sa však do konštrukcie môže dostať aj z opačnej strany, a to v prípade zrážok. Ochranou pred nežiaducou vodou v strešnom systéme sú strešné fólie. Ich úloha je teda jasne špecifikovaná a prakticky nenahraditeľná žiadnym iným strešným komponentom.

Pozornosť je potrebné venovať aj montáži fólií

Aby strešné fólie dokázali izoláciu a krov ochrániť naozaj spoľahlivo, musia byť kvalitné a musí byť vykonaná ich bezchybnápokládka. Strešné fólie súzväčša tvorené tromi a viac vrstvami polypropylénovej textílie a vodotesného, ale paropriepustného filmu.O priepustnosti vodných pár hovorí jej základný parameter -sd -ekvivalentná difúzna. Pri porovnaní viacerých strešných fólií je menej priepustná tá, ktorá má tento parameter vyšší.Najväčšiu pozornosť je potrebné venovať spojom, ktoré musia byť v prípade obytného podkrovia, alebo nižšieho sklonu strechy dokonale zlepené integrovanou lepiacou páskou, alebo lepidlom. Avšak nesmieme zabudnúť ani na utesnenie klincov, ktorými sú prichytené kontralaty, pomocou špeciálnych tesniacich pások.

Máte otázku týkajúcu sa strešných fólií, strešnej krytiny, technologického postupu ich montáže či iných častí strešných systémov? Neváhajte sa ju opýtať! Špecialisti zo spoločnosti TONDACH® vám poskytnú odborné rady, ktoré vám pomôžu postaviť kvalitnú strechu s nadštandardnou životnosťou.

 

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.