Pridané: 4. septembra 2011 | Autor: admin

Poschodové postele

Každý z nás už videl poschodovú posteľ. Svoje uplatnenie nachádzajú najmä v prípade detských izieb a všade tam, kde prespávajú ľudia príležitostne, teda hlavne na chatách alebo vo víkendových domoch. Práve do takýchto priestorov ich volia všetci tí, ktorí sa snažia ušetriť priestor. To, že poschodové postele šetria priestor je nepochybne ich najväčšou a možno aj jedinou výhodou. Ocenia ich najmä všetci tí, ktorí vedia, že deti v panelákových izbách potrebujú viac priestoru na hru ako na spánok.

Detská poschodová posteľ

Deti obľubujú poschodové postele viac ako hocikto iný. Na trhu sa dnes nachádza mnoho postelí, ktoré majú naozaj rôzne prevedenie. Okrem toho, že si môže človek vybrať z mnohých materiálov, môže si taktiež vybrať z viacerých nábytkárskych prevedení. Klasická detská poschodová posteľ má dve lôžka nad sebou. V obchodoch sa však nájdu aj nezvyčajnejšie formy postelí. Populárne sú dnes aj tie, ktoré majú lôžka v pravom uhle a potom aj také, ktoré nemajú spodné lôžko vôbec  a ne miesto neho sa dajú do detskej izby umiestniť napríklad skrinky alebo hračky.

Rebrík a príslušenstvo

Bezpečnosť dieťaťa je to, na čo myslí každý rodič. Preto ak už chcete pre dieťa poschodovú posteľ, mali by ste vybrať takú, ktorá bude spĺňať všetky požiadavky na bezpečnosť. V prvom rade si treba dať pozor na schodíky alebo rebrík. Výstup na posteľ a aj zostup z nej by mal byť maximálne bezpečný. Preto by nemali byť schodíky ani príliš strmé, ani by sa nemali kývať a už rozhodne by nemali byť klzké. Veľmi dôležitá je aj zábrana na posteli. Tá zabráni prípadnému vypadnutiu dieťaťa.

 

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.