Pridané: 28. apríla 2016 | Autor: admin

Prebuďte k životu aj svoju záhradu

Po dlhej zime je tu opäť jar a spolu s ňou čoraz krajšie a teplejšie dni. O chvíľu budeme opäť vyťahovať záhradný nábytok a vo veľkom si začneme užívať leto. Namiesto klasickej záhrady ju však môžete premeniť na malý kúsok raja, ktorý vám bude každý závidieť.

V prvom rade musíte zvážiť, čo všetko do záhrady chcete priniesť. Ak máte odvahu a chcete skúsiť niečo nekonvenčné, nebojte sa zariskovať a skúste sa zahrať na záhradného architekta a stavte na viac ako len na dokonalý trávnik.

Pokojne vysaďte na záhradu zopár rastlín, prípadne si vystavajte vlastné záhradné jazierko. V rozumnom množstve vám vytvoria krásny priestor. Doplniť ich môžete aj kvitnúcimi kríkmi alebo menšími stromami. Záhrada nemusí byť len prototypom vonkajšej dielne s trávnikom. Nebojte sa teda použiť aj väčšie no o to štýlovejšie sudy na zachytávanie dažďovej vody.

Zaujímavé môžu byť aj doplnky pre vašich štvornohých miláčikov. Rôzne vankúše v tvare ich obľúbených maškŕt alebo im rovno zariaďte vlastnú pohovku, na ktorej môžu leňošiť.

Záleží len na vás či sa budete držať formálneho alebo vidieckeho štýlu, alebo skúsite zakomponovať orientálne prvky.

 

zahradny_nabytok

 

Spojte príjemné s užitočným

Záhrada samozrejme nemusí byť nevyhnutne len estetickým priestorom. Stačí trochu kreativity a jednoducho z nej spravíte aj dokonalý priestor na hranie pre deti. Keďže deti sú tvory hravé a neposedné, vlastný priestor na záhrade ich určite poteší. Napríklad vlastný detský kútik, v ktorom môžu realizovať všetku svoju kreativitu.

Či už vo forme pieskoviska alebo jednoduchšej tabule na kreslenie je len a len na vás. Radosť detí je však v oboch prípadoch zaručená. Ak im dokonca umožníte spraviť si na terase vlastný bunker, okamžite v ich očiach vyhrávate cenu rodičov roka. Budú sa k vám chodiť hrať deti z celého okolia.

Netreba však zabúdať ani na naše „veľké deti“. Hlava rodiny si určite bude chcieť tiež dopriať svoj relax. A každý chlap určite ocení veľký gril alebo hojdaciu sieť. Skúste sa porozhliadať a možno takéto doplnky do záhrady využijete aj u vás.

Relaxujte a oddychujte pod holím nebom

Trávnik je pokosený, rastliny vysadené. Po práci nasleduje zaslúžený odpočinok. Zariaďme si našu záhradku alebo dvor tak, aby sme v nej mohli aj relaxovať či oddychovať. Relax na čerstvom vzduchu, v príjemnom prostredí domova je často krát na nezaplatenie. Ak k tomu pridáme zopár dobrých priateľov, jedlo pripravené pod holím nebom a kvalitnú zábavu, tak to musí stať za to.

Skutočne nepotrebujete veľa. Stačí priestor pre lehátko alebo sedaciu súpravu určenú do exteriéru, záhradný stôl, slnečník a gril. Záhradná party s priateľmi sa tak môže začať.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.