Pridané: 11. októbra 2011 | Autor: admin

Vonkajšie markízy

Nielen pre okná ale aj pre priestory terás, balkónov a otvorených plôch sú ako tienenie vhodné vonkajšie markízy. Montujú sa na zvislú stenu budovy.  Podľa potreby ich možno vysúvať a polohovať. Dajú sa maximálne prispôsobiť aktuálnym potrebám. Nadstavenie stupňa vysunutia a uhla náklonu je vďaka nenáročnému  ovládaniu veľmi jednoduché. Toto ovládanie môže byť buď mechanické (kľukové) alebo elektrické. Elektrické ovládanie môže mať podobu zabudovaného ovládača alebo ovládača diaľkového.

Materiály

Vonkajšia markíza sa skladá z dvoch základných častí. Prvou je konštrukcia, ktorej súčasťou je aj výsuvný mechanizmus markízy. Najvhodnejším materiálom, ktorý sa v dnešnej dobe používa na  zhotovenie konštrukcie markízy je hliník. Ten sa následne farebne upravuje podľa požiadaviek zákazníka farebným nástrekom. Druhou časťou markízy je tkanina, ktorá je natiahnutá na konštrukciu. Tá sa sťahovaním a rozťahovaním markízy buď roluje alebo sa skladá. Záleží od typu použitého mechanizmu. Tkanina je z akrylátových vlákien, ktoré sú typické svojou dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Nakoľko sú markízy celoročne vystavené klimatickým zmenám, sú na kvalitu použitých materiálov kladené naozaj vysoké nároky.

 

Druhy

Vyberať si môžete z veľkého množstva vzorov a farebných prevedení. Aj spôsobov ovládania je viacero. Výsuvné mechanizmy sa líšia hlavne kvalitou a preto odporúčame zvoliť osvedčeného dodávateľa. Pozrite sa na www.bezhmyzu.sk a nechajte sa inšpirovať.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.