Pridané: 20. marca 2017 | Autor: admin

Ako ušetriť priestor v byte alebo dome

Pri bývaní to riešime všetci. Všetci rozmýšľame nad tým, ako si zariadiť dom alebo byt tak, aby sa nám dobre a pohodlne bývalo. Rozmýšľame nad tým, ako si zariadiť jednotlivé izby, kde dať aký nábytok, podlahy, koberce. Vždy však musíme vyberať a plánovať tak, aby sme dokázali využiť čo najlepšie daný priestor a v rámci nášho rozpočtu.

titulny obrazok

Ako si však poradiť, keď máme menší byt, miesta je málo a hľadáme veľa úložného priestoru? Zdá sa, že túto otázku si rieši veľa ľudí. Dnešné ceny bytov, hlavne v Bratislave, sú pomerne vysoké a teda si nemôže každý dovoliť veľké 3 a 4 izbové byty. A preto si treba dobre premyslieť ako využijeme ten priestor, ktorý máme k dispozícii. Väčšina z nás má 1 až 2 izbové byty a tu naozaj treba dobre rozmýšľať nad tým, ako sa využije každý centimeter voľného priestoru.

Ako sa dá ušetriť priestor v domácnosti?

  • vyhoďte zbytočnosti – jedným zo zlatých pravidiel, keď chcete mať v domácnosti lepší poriadok, je vyhodiť veci, ktoré nepotrebuje. To sa však ľahšie povie ako spraví. Nikomu sa predsa nechce vyhadzovať veci, ku ktorým má citový vzťah alebo si myslí, že ich bude niekedy potrebovať. Skúste porozmýšľať nad tým, či naozaj potrebujete tie veci, ktoré ste už viac ako rok nepoužili. Ak sa predsa len rozhodnete pre to, aby ste si viacero vecí ponechali, riešením na uskladnenie menej potrebných vecí môže byť vstavaná skriňa vo vstupnej predsieni alebo v garáži. Takáto skriňa, napríklad od Mojaskrina.sk, využije daný priestor a skryje všetky veci, ktoré máte síce radi, ale často ich nepoužívate.
  • urobte si poriadok vo veciach – každá vec by mala mať svoje miesto. Dobré je si spraviť inventúru všetkého, čo doma máte. Potom prídete na to, že niektoré veci by mohli byť uložené pri sebe, čo sa vám zíde, keď ich budete potrebovať. Keď budete robiť poriadok vo svojich veciach, môže vám pomôcť aj vstavaná skriňa – odložíte si veci do jednotlivých poličiek. Každá vec tak môže mať svoje miesto a už budete menej strácať čas tým, že niečo hľadáte.
  • hľadajte nevyužité miesta – aj keď si možno myslíte, že v malom byte sa ťažšie hľadajú úložné miesta, skúste sa pozrieť okolo seba. Vidíte nejakú stenu alebo priestor, ktorý nie je využitý? Určite sa vám podarí nájsť miesto, ktoré by sa dalo využiť. Či už je to menšia stena, výklenok alebo nevyužitý kút v obývačke, dá sa tento priestor využiť na elegentnú skriňu od Mojaskrina.sk. Nemusí byť veľká, jej podstata je, že pomôže využiť daný priestor na maximum. Takto si vytvoríte nové miesto pre odloženie vecí.
  • miesta je viac ako myslíte – miesta pre odloženie vecí sa dajú nájsť vždy. Je to len o tom, ako veľmi chceme zefektívniť tie miesta, ktoré máme a či chceme využívať aj také miesta a priestory, ktoré sme doteraz nepoužívali. A nebojte sa spraviť si vstavanú skriňu aj na celú dĺžku steny. Do takejto skrine sa veľa zmesti – môže mať dostatok rôznych políc a poličiek tak, aby každá vec mala svoje miesto.

 

Zhrnutie článku:

Dá sa teda povedať, že prvým krokom na to, aby sme ušetrili priestor v byte alebo dome, je zvážiť ktoré veci naozaj potrebujeme. Ak naozaj potrebujete viac miesta na odkladanie, pozrite sa okolo seba. Určite uvidíte miesta, kde by sa dala spraviť vstavaná skriňa. Takáto skriňa pomôže pri uložení vecí a dá im poriadok a svoje miesto. Inšpirovať sa môžete na www.mojaskrina.sk.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.