Pridané: 28. augusta 2015 | Autor: admin

Správne osvetlenie pracovného stolu je základom

Pribúda stále viac ľudí pracujúcich z domova či takých, ktorí si prácu nosiaešte na večer domov, pretože doháňajú, čo cez deň nestihnú. Keď k tomu pridáme školákov a študentov, potom všetci títo potrebujú mať doma kvalitné osvetlenie na pracovnom stole, ktoré im posvieti na všetko dôležité. Práca bude hneď príjemnejšia, pohodlnejšia a zároveň ohľaduplnejšia na oči.

Či už patríte do tej, či onej skupiny alebo sa večer venujete ručným prácam, čítaniu kníh a pod. kvalitnéosvetlenie je pri týchto činnostiach jednoducho základom. Nestačí však mať iba nejakúžiarovku alebo malú lampičku, omnoho vhodnejšie je poohliadnuťsa po stolnej lampe, ktorá perfektne osvieti čo najväčšiu možnú plochu stola. Dôraz sa kladie pritom tiež na to, aby na pracovnej ploche nevznikalinejaké tiene a rušivé odrazy.

 

Správna lampa na pracovný stôl

Stolové lampy na písací stôl sa skladajú z ramena a svietiacej časti. Vyberajte takú, ktorá má rameno dostatočné dlhé. Vďaka tomu možno s lampou viac manipulovať a prispôsobiť svetlo danej činnosti. Svietiaca časť sa ďalej skladá z tienidla a zdroju svetla. Rovnako s tienidlom je možné korigovať a ponechať ho tak, nech vám svetlo nesvieti priamo do očí. Zdrojom svetla potom môže byť klasická žiarovka, stále častejšie sa však stretávame sLED zdrojmi, ktoré sú schopné aj pri nižšej spotrebe energieposkytovať viac svetla. Ide o úsporné riešenie s dlhšou životnosťou.

Všímajte si tiež upevnenie. Stolové lampy možno pripevniť pomocou štipca a je možné nájsťaj varianty s iným mechanizmom. Upevnenie by malo byť v každom prípade pevné, nech nehrozí pád svietidla na stôl, čo by mohlo spôsobiť poškodenie svietidla, poranenie o zlomené kusy skla alebo popálenie o žiarovku.

 

Umiestnenie stolovej lampy na pracovný stôl

Hoci si môžete myslieť, že nie je potrebné sa zbytočne zmieňovať o umiestnení lampy na pracovný stôl, opak je pravdou. Ak ste pravák, svetlo by na stôl malo prichádzať zhora vľavo, u ľavákov je to samozrejme naopak.

V tejto súvislosti je potrebné nezabudnúť tiež na počítač. Ak ho máte na pracovnom stole, odporúča sa ľahko osvietiť stenu za monitorom. Takto znížite kontrast medzi tmavou stenou (okolím) a svietiacim monitorom. Odporúča sa aj slabšie osvetlenie klávesnice.

Dizajnové a praktické stolové lampy Philips

Pri zaobstarávaní lampičky na písací stôl sa nemusíte obmedzovať obyčajným modelom, k dostaniu sú totiž úplne úžasné dizajnové varianty, ktoré budú nielen praktickou, ale aj štýlovou dekoráciou vašej pracovnej plochy. Vyberať teda môžete podľa vzhľadu a celkového ladenia interiéru.

Elegantnými stolnými lampami sú napríklad modely z novej rady EyeCare od Philips. Sú určené hlavne pre tých,čo trávia veľa času pri pracovnom stole. Vyznačujú sa studenou farbou svetla, ktorá znižuje únavu a zvyšuje sústredenosť. Tieto svietidlá na pracovný stôlvyužívajú najnovšie inovácie v osvetlení, aby redukovali preťaženie očí spôsobené dlhými hodinami práce a pomohli zvýšiť efektivitu práce. Špeciálna optika umožňuje lepšiu distribúciu svetla, ktoré je rovnomerne rozptýlené po celom pracovnom stole. Vysoká intenzita svetla, až 1000 luxov, zabezpečuje optimálne podmienky pre vaše oči. Pomocou dotykového ovládača môžeteintenzitu osvetleniazmeniť presne podľa vašich požiadaviek.

Vďaka špeciálnemu filtru, ktorý redukuje odlesky, LED lampy menej namáhajú zrak a preto sú lampy PHILIPS EYE CARE naozaj šetrné k vašim očiam. Dizajn je veľmi moderný a ergonomický. Hodia sa pre každodenné používanie.

image001

Philips EyeCareSpoon LED stolová lampa 10W. SPOON s 3D rotujúcim ramenom osvieti naozaj všetko a svetlo získate tam, kde ho práve potrebujete. Vďaka funkciiMemo si lampa aj po vypnutí uloží posledné nastavenia. Cena modelu na fotografií: 89,25 EUR

image003

Philips Eyecare Robot LED stolová lampa 10W. ROBOT zabezpečí maximálne pohodlie pri čítanívďaka výškovo nastaviteľnému ramenu. Táto stolová lampa s funkciouMemo si aj po vypnutí pamätá posledné individuálne nastavenia. Cena modelu na fotografií: 115,60 EUR

image005

Philips Eyecare Pivot LED stolová lampa 5,5W. PIVOT ponúka štyri úrovne jasu a intenzitu si nastavíte pomocou dotykového stmievača. Zabudovaný USB port vám umožní pri práci súčasne nabiťváš telefón alebo zapojiť prehrávač. Cena modelu na fotografií: 119 EUR.

V prípade, že budete chcieť zaobstarať svetlo do detskej izby, odporúčame vyberať Disney svietidlá. Farebné a veselé lampičky s obľúbenými postavičkami a hrdinami z rozprávok Disney uspokojakaždého nezbedníka aj princeznú. Budú krásnym doplnkom písacieho stola a vždy užitočným pomocníkom pri kreslení, hraní sa, písaní domácich úloh a príprave do školy.

image007

Philips Disney Frozen stolová lampa, cena: 26,35 EUR

Ak chcete pri nákupe stolovej lampy ušetriť čas aj financie, poobzerajte sa po ponuke špecializovaného internetového obchodu www.feim.sk, kde zaručene zoženiete to najlepšie a najkrajšie osvetlenie na pracovný stôl.

Správne osvetlenie pracovného stolu je základom
5 (100%) 2 votes
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.