Pridané: 19. decembra 2016 | Autor: admin

Výhody vstavaných skríň

Zrejme každý z nás rieši, ako dobre a efektívne využiť priestory v domácnosti alebo vo firme. Hlavne pri malých bytoch býva toho priestoru menej. Ako ho správne využiť? Kde uložiť všetky veci a nájsť im správne miesto? Zisťujeme, že skrine máme plné a nevieme, kde uložiť veci a oblečenie. Často riešime, či máme dosť miesta pre bežné oblečenie do práce alebo na doma, na turistické oblečenie, pre oblečenie do spoločnosti alebo pre zimné kabáty.

V posledných desaťročiach sa rozšírili vstavané skrine a šatníky, ktoré sa zmestia na celú šírku steny. Tak využívajú každý centimeter a ponúkajú viac úžitkového priestoru. Kto pozná vstavané skrine vie, že zrazu je omnoho viac miesta a je kde odkladať veci.

Moderné vstavané skrine nie sú len obyčajné skrine. Sú to skrine, ktoré majú rôzne vychytávky, ktoré pomáhajú správne ukladať v nich rôzne veci. Ide o rôzne doplnky – koše na bielizeň, výsuvné alebo sklopné vešiaky, držiaky na nohavice, kravaty a podobne. Čelo vstavanej skrine tvoria väčšinou posuvné dvere. Niekedy sa používajú aj otváracie dvere, ale posuvné šetria viac priestoru.

 

Aké sú najväčšie výhody vstavaných skríň?

maximálne využitie daného priestoru – vstavané skrine od steny po stenu poskytujú maximálne možné využitie daného priestoru. Často sa totiž stáva, že okolo bežných skríň zostáva miesto, ktoré je nevyužité. Okrem toho, okolo vstavenej skrine nesadá prach a teda sa tam nemnožia roztoče.

posuvné dvere – ide o predné plochy vstavanej skrine, kde sú najčastejšie posuvné dvere. Tie šetria priestor pre skriňou a poskytujú ľahkú manipuláciu a veľkú praktickú stránku. Posuvné dvere môžu byť z rôznych materiálov a zložené z rôznych typoch profilov. Do posuvných dverí sa dá osadiť aj zrkadlo a teda vstavaná skriňa dokáže opticky zväčšiť priestory, napríklad spálňu alebo obývačku.

výroba na mieru – pri vstavaných skriniach ide vždy o výrobu na mieru. Je to preto, lebo vstavaná skriňa sa hodí do určitého priestoru a v každej domácnosti môže byť tento priestor úplne iný. A tiež každý zákazník si presne povie, aké chce vybavenie a aké materiály sa budú používať.

online návrh z pohodlia domova – niektorí predajcovia vstavaných skríň poskytujú na svojich webových stránkach aj možnosť online návrhu vstavanej skrine z pohodlia domova a zdarma. Takýto návrh pomáha pri predstave ako to bude celé vyzerať, aké materiály sa používajú a takýto návrh sa online odošle predajcovi, ktorý vám obratom pošle orientačnú cenu.

atypické skrine – vstavané skrine sú vo svojej podstate atypické skrine. Je to preto, lebo takmer všetky sa pripravujú podľa želania zákazníka na presné, konkrétne rozmery. Okrem bežných vstavaných skríň, je však možné pripraviť aj atypické vstavané skrine – pod schodiskom, nad schodiskom, v podkroví a podobne.

estetická funkcia skríň – vstavané skrine sú veľmi často aj estetickým doplnkom v domácnosti, alebo vo firme. Je to preto, lebo predná časť, teda posuvné dvere sú vyrábané z esteticky zaujímavých materiálov. Môžu to byť rôzne druhy drevotriesky, fototapiet, alebo polepov, prípadne staré drevo.

Zhrnutie:

Dá sa povedať, že vstavané skrine prišli k nám v správnom čase – často riešime ako využijeme priestor, ktorý máme v domácnosti využitý a stále by sme mali kde ukladať ďalšie veci. Aby bol vo všetkom poriadok a každá vec mala svoje miesto, riešením je vhodne zvolená a umiestnená vstavaná skriňa. Takáto vstavaná skriňa nielen, že prinesie viac miesta, ale prinesie aj poriadok a pokoj do domácnosti

Výhody vstavaných skríň
4.67 (93.33%) 3 votes
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.