Pridané: 2. februára 2017 | Autor: admin

Ako vyzerá kuchyňa snov

Kúpili ste si nové bývanie a snívate už teraz o novej kuchyni? Tiež si chcete vytvoriť svoje kráľovstvo a tak isto ako my, hľadáte najnovšie doplnky do kuchyne? Zistili sme pre vás najnovšie trendy a pomôcky, ktoré v kuchyni využijete.

Kuchyňa bola už oddávna označovaná ako kráľovstvo žien. Každá správna gazdiná si vie nájsť vo svojej kuchyni miesto, ktoré patrí len jej. Či už sú to doplnky do kuchyne ako nádoby s bylinkami, polička s pohármi alebo koreničkami, každá z nich je takou malou srdcovkou. Ktorý doplnok je ten váš? Tešíte sa, ako si budete vyberať vybavenie, výzdobu alebo riady? A čo také panvice? Tie je tiež veľmi zložité vybrať, pretože musia spĺňať veľa podmienok. Poradíme vám, ako by mohlo vyzerať vaše kráľovstvo nielen na pohľad, ale aj vybavením.

 

Ako-vyzera-kuchyna-snov

Vzhľad je najdôležitejší

Ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Každý si predstavuje svoju kuchyňu v inom štýle. Aktuálne sú najviac trendy kuchyne s využitím dreva a skrinky s vysokým leskom. Vytvárajú dojem čistej a usporiadanej kuchyne. Pri rozhodovaní o novej kuchyni sú dva najdôležitejšie faktory – rozpočet a priestor.

Pokiaľ chcete minúť čo najmenej peňazí a v byte máte malý priestor na usporiadanie zariadenia, budú pre vás ideálne sektorové kuchyne. Sektorová kuchyňa predstavuje zostavu skriniek, ktoré si vyberiete podľa seba. Kvalita takejto kuchyne nie je zväčša najvyššia, no zodpovedá obstarávacej sume, ktorá sa môže pohybovať napríklad vo výške 300 EUR. Pri kúpe takejto kuchynskej linky si môžete obmeniť kuchyne v priebehu krátkej doby podľa aktuálnych trendov.

Kvalitnejšia je kuchynská linka, ktorú kúpite už zostavenú ako jeden celok. Cena takejto linky je vyššia, no zodpovedá jej aj kvalita. nevýhodou môže byť, že zostava skriniek je vopred daná a nie je veľmi priestor na ich prispôsobenie. Plusom je však jednotnosť zostavy, čím predchádzate zatečeniu či poškodeniu niektorej časti. Kuchynské linky sú zostavované podľa najnovších trendov, a tak si zaručene nájdete svoj štýl.

Pôsobivé a praktické sú linky s pracovným ostrovčekom, ktorý je ideálny aj ako úložný priestor. Moderným je vzhľad, pri ktorom nevidíte žiadne poličky alebo spotrebiče, všetko je  zabudované alebo zakryté.

Najvyššiu kvalitou pri kuchynských linkách predstavujú linky na mieru, ktoré vám presne podľa vašich predstáv vyrobia a nainštalujú priamo doma. Vyznačujú sa kvalitou, materiálmi a individuálnym spracovaním. Mať doma originál je dnes rovnako dôležité, ako trendový vzhľad a praktické vlastnosti linky.

Aké sú súčasné trendy?

Vychytávkou modernej kuchyne môže byť pracovný ostrovček, ktorý sa dá využiť ako úložný priestor, ale aj jedálenský stôl. Tohtoročnou novinkou v kuchyniach sú skrinky bez úchytiek, ktoré sa otvárajú len na dotyk. Trendové sú moderné lesklé skrinky rôznych farieb, ale aj drevené police a nábytok, ktorý milujú najmä vyznávači retro a vintage štýlu.

Zistili sme skvelý spôsob, ako môžete využiť priestor medzi vašou chladničkou a stenou! S týmto priestorom vám pomôže potravinová skrinka, ktorá slúži na odkladanie potravín, pokiaľ nemáte v byte či dome komoru. Môžete si ju zakúpiť, no výhodou je, že sa dá pokojne vytvoriť doma. Postačia vám poličky a kolieska, aby sa mohla praktická potravinová skrinka pohybovať.

Príbory ako na vojne

Základným prvkom kuchyne je príbor. Máte na výber mnoho možností a štýlov. Tento rok sú veľmi obľúbené príbory s drevenou rúčkou alebo oceľové príbory, ktoré sú odolné voči hrdzi. Druhou otázkou je umiestnenie. Každý je zvyknutý na 4 časti príborníka, v ktorom nájdeme lyžičky, nože, lyžice a lyžičky. Trendom však je veľký úzky šuplík, ktorý ponúka mnoho častí prispôsobených nielen na príbory, ale aj na otvárače fliaš, konzervy, varechy či slamky. Tieto šuplíky poskytujú každému príboru svoj vlastný priestor a tak sa nestane, aby ste hľadali medzi nožmi vidličku.

Držiak na nože

Výborným doplnkom do kuchyne je magnetický držiak na nože. Pripevníte si ho na stenu kam potrebujete a vaše nože tak budete mať stále na očiach. Nedôjde k otupeniu nožov a vy sa tiež ochránite pred náhodným porezaním, keď si budete vyberať ten správny na rezanie.

Zdravo nielen na tanieri

Trendom tohto roku je zdravie alebo eko myslenie nie len na tanieri, ale aj v kuchyni. Zabudované odpadové koše vám poskytnú skvelú možnosť separovať odpad, bez toho aby ste cítili zápach v celej kuchyni. Môžete tak ochrániť svojich blízkych od zápachu, nebezpečného skla alebo ostrej konzervy v koši. Menšie odpadkové koše len stačí zabudovať do kuchynských skriniek alebo kuchynského ostrovčeka a vy môžete vyhadzovať smeti bez toho aby to niekto videl a s dobrým svedomím.

Ešte pred vyhadzovaním odpadkov z jedla je dôležité jedlo pripraviť. V zdravej príprave jedál vám pomôže obľúbený parný hrniec, ktorý bez použitia oleja dokáže pripraviť výbornú zeleninu ale aj rybu či mäso. Varenie v tlakovom hrnci je tohtoročným trendom v kuchyni. Ušetrí nielen váš čas ale aj energie, ktoré potrebujete na uvarenie jedla. Mäso pripravené v tlakovom hrnci je šťavnatejšie a hovädzí vývar je omnoho silnejší a zdravší. Tak čo tiež si jeden tlakový hrniec kúpite?

Riady vždy aj pre ostatných

Pri vybavovaní celej kuchyne nezabudnite na jedálenské riady, ktoré budú ladiť so štýlom vašej kuchyne. Kúpa tanierov je takmer rovnako ťažká ako výber kuchynského nábytku. Musíte si vybrať tvar, vhodný obrázok alebo motív, dostatočné množstvo. Medzi trendy tohto roku sa radia biele taniere štvorcového tvaru, ktoré nechajú vyniknúť jedlo na tanieri. Pri výbere sa zaoberajte hlavne kvalitou materiálu a množstvom. Nezabudnite mať zakaždým doma viac tanierov ako je v rodine členov. Nikdy neviete, kedy vám príde návšteva, prípadne keby niektorý člen rodiny rozbije posledný kus.

Ako vyzerá kuchyňa snov
5 (100%) 1 vote
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.