Pridané: 30. novembra 2016 | Autor: admin

Vyberáme komín. Ako na to?

Výber komínu by ste určite nemali podceňovať. Nie nadarmo sa vraví, že je to jedna z najdôležitejších súčastí domu. Nesprávny výber totiž určite narobí viac škody, ako úžitku. Chystáte sa komín stavať svojpomocne? V tom prípade by ste mali voliť komínové systémy, ktoré zvládnete samy aj postaviť.

Komínový systém alebo individuálny komín?

Nie je jedno, či si zvolíte individuálny komín alebo komínový systém. Rozdiel je totiž zásadný. Komínový systém si zvládnete postaviť bez problémov aj samy, a to už v priebehu jedného dňa. Naopak, s individuálnym komínom by ste mohli mať problémy. A to hlavne v prípade, ak v oblasti výstavby komínov nemáte žiadne skúsenosti.

  • Individuálny komín

Ide o to, že individuálny komín sa spravidla skladá z rôznych samostatných častí od odlišných výrobcov. Veľmi ľahko sa tak môže stať, že vám budú určité súčasti chýbať, prípadne nezapadne všetko na svoje miesto tak, ako má.

  • Komínové systémy

Naopak, spomínané komínové systémy sú veľmi jednoduché na inštaláciu. Ide o celý systém, ktorý je dodávaný ako jeden kompletný celok. Všetky dôležité súčasti sú tak dodávané od jediného výrobcu. Tieto komínové systémy sú často prirovnávané k legu. A to z jednoduchého dôvodu. Pri stavbe do seba všetko zapadne presne tak, ako má. Ak si teda chcete komín stavať svojpomocne, určite sa odporúčajú komínové systémy.

Výber komínového systému

Komínové systémy si vyberajte podľa toho, akým palivom budete svoju domácnosť vytápať. Ak napríklad viete, že komínový systém bude napojený výlučne na krbovú vložku, v ktorej kúrite pevným palivom, vašou voľbou by mal byť komínový systém na pevné palivo. Je to v podstate najlacnejšie riešenie. Avšak možno si nie ste celkom istý, či budete vytápať len pevným palivom. V tom prípade si môžete vybrať kombinované komínové systémy, ktoré je možné použiť tak na pevné palivo, ako aj na plyn.

Komínové systémy rozlišujeme aj podľa materiálu, z ktorého sú vyrábané. Dostupné sú šamotové komínové systémy, ktoré sú tvorené komínovou vložkou, betónovými tvárnicami a izolačným materiálom. Nerezové komínové systémy, ktoré majú nerezovú komínovú vložku a sú využívané prevažne v exteriéri, sa dodávajú ako jeden celok. Ich inštalácia je naozaj veľmi jednoduchá.

Tieto typy komínových systémov nájdete na kominyzop.sk. Ak si neviete poradiť s výberom vhodného komínového systému, nezúfajte. Kominyzop.sk vám poskytnú odborné poradenstvo tak pri výbere, ako aj samotnej výstavbe vášho komína.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.