Pridané: 4. augusta 2016 | Autor: admin

Moderné vliesové a vinylové tapety ohúria nielen vzormi, ale aj ideálnymi vlastnosťami

Moderné interiéry prichádzajú v posledných rokoch opäť na chuť tapetám, ktoré sa stávajú ich neodmysliteľnou súčasťou. Tapety disponujú unikátnou schopnosťou oživiť inak jednofarebné steny a spestriť tak celkový koncept zariadenia. Navyše, sú veľmi praktické aj z hľadiska lepenia, údržby či zakrývania drobných nedostatkov. Samozrejme len v prípade, ak boli na ich výrobu použité moderné materiály, ktorými vlies a vinyl rozhodne sú.

vliesove tapety_ambiente.sk

Čo tvorí vliesové tapety?

Vliesové tapety sú vyhotovené z buničinových vláken podobných tým textilných. Tieto vlákna sa v procese výroby jednostranne impregnujú (zvonka) a aplikuje sa na ne finálny vzor. Keďže sa jedná o prírodný materiál, steny po nalepení týchto moderných tapiet ostávajú priedušné, veľmi dobre sa dokážu vysporiadať s vlhkosťou a dokonca majú aj mierne izolačné vlastnosti. Ich lepenie na stenu sa odlišuje od lepenia bežných papierových tapiet, pretože lepidlo sa nenanáša na pás tapety, ale priamo na stenu. Výhodou je aj ich odlepovanie v prípade, že vás omrzia, keďže sa netrhajú a od steny odchádzajú ako súvislý pás.

vliesove_vinylové tapety_ambiente.sk

Povrchová vrstva otvára možnosti atraktívnych textúr či použitia vinylových tapiet aj vo vlhkom prostredí

Druhým populárnym variantom moderných tapiet sú vinylové tapety. Ich základom môže byť buď vliesová alebo papierová tapeta, na ktorú sa postupne nanášajú vlákna vinylu. Ten je syntetickým materiálom vyznačujúcim sa pevnosťou a nízkou pórovitosťou, vďaka čomu je prakticky úplne nepriepustný pre vodu. Preto možno vinylové tapety použiť aj ako alternatívu obkladu do kúpeľne či za kuchynskú linku. Nanášanie jednotlivých vrstiev vinylu vytvára príležitosť na tvorbu atraktívnych vzorov s povrchovými textúrami. Ich vyznenie je naozaj honosné, a preto takéto luxusné tapety povznesú interiér na vyššiu úroveň.

Lepenie aj na poškodené steny či ľahká údržba

Oba materiálové prevedenia tapiet sa bez väčších problémov dajú lepiť aj na steny s menšími nedokonalosťami. Nalepené tapety neprekvapí ani mierne zašpinenie, keďže ich môžete čistiť, a to navlhčenou handričkou bez toho, aby sa akokoľvek poškodili. Moderné tapety z vliesu a vinylu vás preto neohúria len atraktívnymi vzormi či samotnými vlastnosťami materiálov, ale aj ich univerzálnou aplikáciou a ľahkou údržbou.

Moderné vliesové a vinylové tapety ohúria nielen vzormi, ale aj ideálnymi vlastnosťami
5 (100%) 1 vote
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.