Pridané: 9. októbra 2015 | Autor: admin

Zdravý spánok neovplyvní len matrac, ale aj vankúš

Ľudia majú v prípade spánku rôzne potreby. Niekto chce tvrdý matrac, iný zase mäkký. Niektorí sa prikrývame veľkými perinami z peria, druhým stačí tenká plachta. Aj pokiaľ ide o vankúše, sú preferencie rôzne. Ak sa však dostavia zdravotné problémy s hlavou, krkom či chrbticou, najspoľahlivejšie riešenie je kvalitný anatomický vankúš, ktorý podporí zdravotné prínosy dobrého matraca. Len správna kombinácia zdravotného matraca a anatomického vankúša vás môže navždy zbaviť zdravotných ťažkostí spôsobených nevhodným spôsobom spania, hlavne pokiaľ ide o ochorenie krčnej chrbtice.

 

anatomicke-vankuse-mojmatrac.sk

 

Anatomické vankúše proti zdravotným ťažkostiam

Nesprávne uložená hlava na noc spôsobí bolestivé ranné prebudenie. Odnesie si to váš krk, ramená, chrbtica a hlava. Ste unavení, podráždení a nesústredení. Máte proste pokazený deň. Ak však takýto stav trvá dlhodobo alebo sa pravidelne opakuje, musia sa naše spacie návyky zmeniť. Najpodstatnejší bod je odstrániť doteraz používaný vankúš a vyskúšať zdravotnú pomôcku, ktorou je anatomický vankúš. Ten vás spoľahlivo zbaví bolestí krčnej chrbtice a ďalších častí tela.

Anatomický vankúš vyrobený z pamäťovej peny sa prispôsobuje tvaru krčnej chrbtice. Lepšie ju podopiera, takže vaša hlava neskĺzne v spánku do neprirodzenej polohy. Pamäťová pena reaguje na tlak a teplo, takže po dotyku s hlavou sa jej prispôsobuje. Zabezpečí vám to pokojný a zdravie podporujúci spánok bez ranných bolestivých následkov.

Ak ste anatomický vankúš doteraz nemali, môže vás prekvapiť táto obrovská zmena spania. Neľakajte sa, keď sa prvú noc nevyspíte doružova. Výrazné zmeny nesú so sebou riziko dlhšieho prispôsobenia. Odborníci hovoria, že pri anatomickom vankúši je to maximálne dva týždne na to, aby ste dosiahli dokonalý oddych v spánku. Vaše telo sa totiž musí znovu naučiť správnemu držaniu. A to chvíľočku trvá.

Aj anatomický vankúš si treba vedieť vybrať

Aby ste sa po kúpe anatomického vankúša vyhli opakovaným bolestiam krku, uistite sa, že ste si vybrali ten správny. Keď radi spávate na boku, odborníci odporúčajú vyššie vankúše, pretože priestor medzi hlavou, krkom a ramenom je väčší. Naopak, keď spávate výlučne, alebo väčšinou na chrbte, nižší anatomický vankúš je pre vás vhodnejší. Inak by ste mali príliš neprirodzene vysoko vyvýšenú hlavu oproti telu. Spáči na bruchu si z anatomických vankúšov zrejme nevyberú vôbec, je lepšie takúto polohu spánku zmeniť.

Pamätajte však, že anatomický vankúš sám o sebe vám problémy so spaním nevyrieši. Musíte mať aj kvalitný matrac a vhodné prostredie na spánok. Veľký faktor je aj samotný organizmus, spôsob stravovania a miera stresu. Pre lepší spánok berte do úvahy všetky tieto okolnosti.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.