Pridané: 30. novembra 2016 | Autor: admin

Kúpeľňové svietidlá. Musia byť bezpečné a účelné!

Na kúpeľňové svietidlá sa kladú vyššie nároky, ako na bežné osvetlenie do iných miestností. Je tomu tak preto, že práve v kúpeľni je koncentrovaná vlhkosť a hrozí tu tiež riziko zasiahnutia svietidla vodou. Preto si osvetlenie kúpeľne vyberajte naozaj starostlivo.

Aké majú byť kúpeľňové svietidlá?

Určite uznáte, že do kúpeľne sa svietidlo s papierovým tienidlom veľmi nehodí. A to tak z estetického, ako aj z funkčného hľadiska. Pri výbere kúpeľňových svietidiel teda treba mať na pamäti množstvo vlhkosti v tejto miestnosti. Z tohto dôvodu sa sem hodia kúpeľňové svietidlá z kvalitných materiálov. Vhodný je napríklad chróm, sklo, plast, či nerezové materiály. Kúpeľňové svietidlá dokonca spĺňajú zvýšené kritériá bezpečnosti. Sú dostatočne izolované a vyrábané tak, aby do nich neprenikla žiadna voda. Preto si naozaj vyberajte do kúpeľne také svietidlá, ktoré sú určené práve pre túto miestnosť. Splníte tak nielen estetické a funkčné, ale aj bezpečnostné požiadavky.

Typy svietidiel a ich umiestnenie v kúpeľni

Už vieme, že kúpeľňové svietidlá musia byť v prvom rade bezpečné. Teraz si predstavíme jednotlivé typy svietidiel, ktoré sú potrebné v každej kúpeľni.

  • Centrálne – stropné svietidlo

Samozrejme, aj do kúpeľne patrí hlavné – centrálne svietidlo. V kúpeľni sa využívajú spravidla prisadené svietidlá. Buďte si však istý, že len s centrálnym svietidlom si v kúpeľni určite nevystačíte. Bude potrebné doplniť ho ďalšími, či už nástennými alebo bodovými svetlami.

  • Osvetlenie zrkadlaa nástenné svietidlá

Zrejme v každej kúpeľni sa nachádza zrkadlo. A práve pri ňom sa vykonávajú činnosti ako holenie, umývanie zubov, či nanášanie make-upu. Preto je nutné osvetlenie zrkadla. Môžete si zvoliť buď nástenné osvetlenie, ktoré umiestnite po oboch stranách zrkadla. Tak sa vyhnete tieňom na tvári. Využívajú sa však aj bodové svetlá, ktoré sa umiestnia nad zrkadlo. Dostupné sú tiež kúpeľňové svietidlá, ktoré sa dajú inštalovať priamo na zrkadlo a ľubovoľne otáčať. Tak si svetlo nastavíte podľa potreby.

  • Atmosférické – bodové osvetlenie

Pre mnohých ľudí je kúpeľňa miestom relaxu. Aj pre vás? V tom prípade nezabudnite na atmosférické osvetlenie kúpeľne. Napríklad pre príjemné chvíle strávené vo vani. Na tento účel ideálne poslúžia bodové svetlá, ktoré je možné umiestniť do výšky 2,25 metra nad vaňou, prípadne 0,6 metra do strany od vane.

Kúpeľňa je pomerne náročná miestnosť, čo sa týka výberu osvetlenia. Ak však vyberiete starostlivo, výsledný efekt naozaj stojí za to. Všetky typy svietidiel, ktoré v kúpeľni potrebujete, nájdete v eshope casca.sk.

Kúpeľňové svietidlá. Musia byť bezpečné a účelné!
5 (100%) 1 vote
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.