Pridané: 29. júla 2016 | Autor: admin

Zariaďujeme si spálňu

Spálňa nie je miesto, kde by sme trávili väčšinu dňa, ale napriek tomu je to dôležitá časť nášho bytu či domu. Chodíme si tam oddýchnuť po náročnom dni a práve preto by prostredie spálne malo byť zariadené útulne a pohodlne. Aby ste sa dobre vyspali, nepotrebujete sa riadiť fengšuej. Stačí si zaobstarať napríklad kvalitnú posteľ.

spalna_manzelske postele_komoda_mojnabytok.sk

Nezanedbajte výber manželskej postele

Ponuka manželských postelí je dnes taká široká, že je len ťažké vybrať si pre seba tú správnu. Najčastejšie sa zameriavame na veľkosť lôžka a to, či posteľ disponuje úložným priestorom. Pokiaľ máte možnosť umiestniť do spálne manželskú posteľ veľkých rozmerov, zaiste zvážte, či je to pre vás správne riešenie. Niektorí ľudia sa síce pri spaní radi rozťahujú a často sa prevaľujú, na čo potrebujú dostatok miesta, no sú tu aj takí, čo ocenia skôr telesnú blízkosť, ktorú im poskytnú, samozrejme, užšie rozmery lôžka. A čo v prípade, ak s vami v posteli spí aj vaše malé dieťa? Z vlastných skúseností viete, koľkokrát sa to malé klbko v noci zavrtí, pričom si do vás neraz kopne ako do boxerského vreca. V tomto prípade je najvhodnejším riešením priestranná manželská posteľ, v ktorej si oddýchnete všetci traja.

Vyriešte problém s nedostatkom priestoru

Neraz sa stáva, že spálňa plní aj funkciu detskej izby. Ak do nej chcete vpratať posteľ pre vás aj pre vaše deti a máte pocit, že by to nedokázal ani kúzelník, skúste detskú poschodovú posteľ. Môžete si vybrať elegantné prevedenie z dreva, ktoré bude ladiť k spálňovému nábytku, alebo skúsiť farby, ktoré deti tak milujú. Izba tak bude pôsobiť veľmi sviežo. Detské poschodové postele sa v súčasnosti vyrábajú v rôznych tvaroch, ako sú hrady alebo autá, vďaka ktorým si dieťa môže vytvoriť vlastný svet hier a stať sa na chvíľu princeznou či šoférom. Postele s úložným priestorom, detské aj tie manželské, vám umožnia ráno odložiť periny, aby na ne nesadal prach a aby spálňa nepôsobila ako neuprataná.

Spálňa nemusí byť preplnená

Prevzdušnite priestor, v ktorom žijete. Pokiaľ máte vstavanú skriňu v spálni alebo v inej časti bytu či domu, nie je nutné, aby ste do spálne umiestňovali ďalšiu skriňu len preto, že je to tak bežné. Dnes je moderné nakupovať sektorový nábytok. Vyberiete si z neho len to, čo aktuálne potrebujete. Posteľ, nočný stolík a komoda v mnohých prípadoch stačia. Miestnosť vďaka tomu, že nie je preplnená nábytkom, nepôsobí preplnene, naopak jej dodáte potrebnú sviežosť a môžete nechať vyniknúť doplnky – zaujímavú prikrývku na posteli, tapetu, obraz na stene, vzorované závesy… Komoda môže byť malá i veľká, pri rozhodovaní zaváži, čo si v nej chcete uskladniť. Je veľmi praktické najmä v spálni využívať komodu ako úložný priestor pre spodnú bielizeň, pyžamá, ponožky, posteľné obliečky a podobne. Na základe toho si volíte, či si prajete radšej komodu s policami, alebo s viacerými zásuvkami. Rozmanité výšky a šírky komod vám umožnia vyhrať sa s priestorom.

 

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.