Pridané: 10. augusta 2016 | Autor: admin

Nemecká škridla CREATON – tradícia a kvalita

Je známa svojou kvalitou, dlhou životnosťou a bezproblémovou montážou. Viac ako 100 rokov skúseností v oblasti výroby predurčuje škridly rôznych tvarov na všestranné využitie. Škridla CREATON sa prezentuje ako moderná a zároveň tradičná strešná krytina.

Nemecká kvalita, dlhá životnosť a bezproblémová montáž. Tieto vlastnosti predurčili pálenú škridlu od nemeckého výrobcu CREATON AG, aby sa stala jednou z najvyhľadávanejších strešných krytín medzi majiteľmi rodinných domov. Značka má za sebou 130 ročnú tradíciu v oblasti výroby pálenej škridly v Nemecku.

Tradičná nemecká značka

Začiatky značky siahajú až do roku 1884, jej kvalita je na mnohých európskych trhoch rokmi osvedčená. Okrem vzhľadu a ceny ponúka parametre, ktoré je možné označiť ako jedny z najlepších na trhu. Značka CREATON roky pracovala na svojom dobrom mene, a preto je podľa tvrdení výrobcu kvalita a výber surovín na prvom mieste.

Vyše sto rokov skúseností v oblasti výroby, odborné znalosti niekoľkých generácií zamestnancov predstavujú skutočnú tradíciu v oblasti výroby pálenej škridle. Značke preto nesmierne záleží na kvalite vstupných surovín, rovnako ako aj odborných znalostiach svojich zamestnancov.

Technológia výroby

Keramická strešná krytina sa vyrába iba s použitím prírodných materiálov, kde jedinými komponentmi sú voda a hlina, ktoré sa prostredníctvom ohňa menia na vysoko odolný stavebný materiál, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Životnosť takto vyrobených keramických škridiel sa tak podľa výrobcu počíta na generácie.

Do modernizácie výrobných zariadení výrobca investuje v každom výrobnom závode nemalé čiastky. Ťažba viac ako 6000 rokov starej hliny je vykonávaná za prísnych kritérií, aby bolo možné garantovať najvyššiu kvalitu výsledného produktu.

Pálená keramická škridla CREATON sa vyrába aj susednom maďarskom závode v meste Lenti, kde sa nachádza jedna z najkvalitnejších hlín Maďarska. Neobsahuje takmer žiadny vápenec, z toho dôvodu je celkom eliminovaná najčastejšia príčina poškodenia keramických strešných krytín, ktorou je odpadnutie časti materiálu, spôsobeným rozpínaním vápenca.

Ekologicky a podľa noriem

Mnohé výskumy dokladujú, že keramická strešná krytina vďaka použitým materiálom a svojej ekologickej technológií výroby, zaťažuje životné prostredie v minimálnej miere.

Krytina CREATON je vyrábaná v súlade s európskou harmonizovanou normou pre pálené strešné škridly a tvarovky, ktorá stanovuje minimálne požiadavky na pálené strešné škridly a tvarovky pre šikmé strechy a vnútorné a vonkajšie obklady stien. Škridly tejto značky tieto minimálne hodnoty, samozrejme, prekračujú.

Svoje vlastnosti škridla dosahuje vďaka kvalitnému spracovaniu kvalitných surovín, čo je podľa výrobcu kľúčom k úspechu. Okrem toho, špičkové modely škridiel využívajú aj unikátne technológie. Jednou z nich je aj technológia Keralis, počas ktorej sú čisté suroviny rozomleté až na jemný prach, ktorý sa následne v rôznych fázach spracúva na zmes. Pri teplote viac ako 1100 °C sa v peciach následne vypaľujú škridly. Táto technológia výroby umožňuje rovnomerne prefarbiť škridlu v celej hrúbke páleného črepu.

Výrobca v rámci svojho portfólia ponúka široký výber modelov a farieb, od klasických typov až po veľkoformátové škridly a bobrovku. Strechu tak môže vybrať majiteľ doslova na mieru k svojmu domu. Škridla je nehorľavá a mrazuvzdorná, má dlhú životnosť a rokmi nestráca farbu. Je extrémne odolná proti poškodeniu.

Škridla CREATON umožňuje kreatívne riešenie rôznych typov striech. Dovoľuje to rozmanitosť modelov a ich farebné prevedenie. Široký sortiment je navyše doplnený poradenstvom pri výbere. Na všetky modely je poskytovaná 50 ročná záruka na funkčnosť, čím sa jej dĺžke zaraďuje na slovenskom trhu na prvé miesto.

Výrobca deklaruje, že spokojnosť zákazníka je základom jeho podnikania a uhol pohľadu očami zákazníka je mimoriadne dôležitý a prínosný. Z pohľadu zákazníka by mala nová strecha nielen dlho vydržať, ale aj dobre vyzerať. Bez zbytočných kompromisov, ušitá presne na mieru bez komplikácií pri montáži.

Veľkoformátová škridla

creaton-balance-toskana

Zaujímavým riešením je už spomenutá veľkoformátová pálená škridla, ktorá za popularitu vďačia nielen dlhej životnosti, ale hlavne svojej hospodárnosti, nakoľko k pokrytiu stačí menej kusov krytiny, čo výrazne šetrí finančné prostriedky na stavbu.

Pre porovnanie: spotreba veľkoformátových škridiel začína už od 8,1 ks/m², zatiaľ čo pri klasických typoch škridiel sa tento počet pohybuje medzi 11 až 16 ks/m². Veľkoformátové škridly CREATON sú pokrývačov obľúbené vďaka ich rozmerovej presnosti a veľkému posuvu (cca. 3 cm). Jednoduché pokrytie šetrí čas a hlavne peniaze pre realizáciu stavby.

Vybrať si môžno z mnoho druhov veľkoformátových krytín. Ako príklad môžeme uviesť veľmi obľúbenú keramickú škridlu Balance v tvare holandskej vlny, ktorá sa vyznačuje atraktívnym vzhľadom, ekonomickou efektivitou a ľahkou montážou. Zaujímavá je aj pálená škridla Futura s prepracovaným systémom bočných a hlavových drážok.

Foto: CREATON SEE

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.