Pridané: 30. septembra 2015 | Autor: admin

Prečo sa rozhodnúť pre LED svietidlá?

V súčasnosti sa takmer každá domácnosť snaží šetriť na všetkom, kde to je možné. Preto ľudia aj pri riešení osvetlenia neustále hľadajú úspornejšie riešenia, ktoré znížia ich náklady na elektrickú energiu. Pred niekoľkými rokmi sa hovorilo o úsporných žiarivkách ako o najšetrnejšom spôsobe osvetlenia. Dnes je však všetko inak.

 

Takmer žiadne straty energie

Označenie najúspornejší zdroj svetla patrí LED svietidlám. Ich šetrnosť k spotrebe energie je spôsobená jej efektívnym využitím. Bežná žiarovka spotrebuje len 10% z príkonu na tvorbu svetla a zvyšok premení na teplo, teda až 90% predstavujú energetické straty. LED svietidlá odstraňujú práve tieto straty, keďže počas ich prevádzky neprodukujú takmer žiadne teplo. Všetka energia je premieňaná na svetlo. Práve z tohto dôvodu len 10 W LED žiarovka nahradí silnú 100 W bežnú žiarovku či 25 W úpornú žiarivku.

 

LED žiarovky bez ťažkých kovov

Okrem energetickej šetrnosti sú LED svietidlá priateľské aj k životnému prostrediu. Na ich výrobu nie sú používané žiadne ťažké kovy, ktoré predstavujú silnú ekologickú záťaž. V ich prospech z hľadiska ekologickosti hrá aj nízka spotreba, ktorou sa šetria mnohé prírodné zdroje energie, a ďalej ich životnosť.

 

Životnosť dosahujúca až 50 000 hodín svietenia

Práve dlhá životnosť je ďalším podstatným dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre LED svietidlá. Životnosť LED žiarovky garantovaná od výrobcov sa pohybuje na úrovni od 10 do 50-tisíc hodín svietenia. Táto doba predstavuje oproti životnosti bežných žiaroviek dosahujúcej maximálne 1 000 hodín svietenia niekoľkonásobný rozdiel. Doba prevádzky LED žiaroviek nie je ovplyvnená ani počtom rozsvietení, preto sú LED svietidlá vhodné aj do priestorov s častou frekvenciou vypínania a zapínania, napríklad na osvetlenie chodieb riadené fotobunkou.

 

LED svietidlá a farba svetla

Nespornou výhodou LED svietidiel je aj možnosť výberu farby svetla. Kým žiarovky produkujú len teplé svetlo, LED žiarovky vedia svietiť či už teplým žiarovkovým, alebo studeným denným svetlom. Aj preto LED osvetlenie nepredstavuje výraznejšiu záťaž pre oči. Navyše, v spektre žiarenia sa nenachádza ani IČ, ani UV oblasť.

Ak sme vás presvedčili o pozitívach LED svietidiel a chcete si ich zaobstarať aj do vašej domácnosti či na osvetlenie iných priestorov, bohatú ponuku najrozličnejších modelov nájdete na Casca.sk.

 

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.