Pridané: 16. novembra 2011 | Autor: admin

Manželské postele

Pri zariaďovaní spálne by sme mali začať výberom manželskej postele. Tej potom prispôsobíme výber ďalších kusov nábytku akými sú napríklad nočné stolíky či šatníkové skrine. Ako sa ale zorientovať v množstve ponúkaných druhov tovaru. Skúsme sa na to spolu pozrieť a výber postele bude hádam jednoduchší.

 

Materiál

Asi by sme si v prvom rade mali ujasniť, aký materiál by mal byť na výrobu postele použitý. Vyberať môžeme z troch základných materiálov:  drevo, drevotrieska a kov. Každý z týchto materiálov je špecifický a má svoje kvalitatívne vlastnosti. My odporúčame postele z dreva alebo manželské postele kovové. Po posteliach z drevotriesky siahajte len v prípade, že vás k tomu donúti finančná situácia. Sú totiž o poznanie lacnejšie ako kvalitné drevené postele ale to sa odráža na skrátenej životnosti a niekoľkých ďalších nedostatkoch. Vŕzganie postele a olupovanie dyhy drevotriesky sú častým problémom tohto druhu nábytku.

 

Úložný priestor

Podľa vašich priestorových možností si zvoľte posteľ s úložným priestorom alebo jednoduchú posteľ bez úložného priestoru.  Ak máte malý byt a potrebujete využiť všetok priestor, vyklápacie manželské postele sú tou správnou voľbou.  Ak disponujete dostatkom úložného priestoru v iných častiach bytu, zvoľte si jednoduchú posteľ bez úložného priestoru. Tá je vďaka svojej technickej nenáročnosti o poznanie lacnejšia. Riziko poruchy alebo vŕzgania spojov je v takomto prípade oveľa nižšie.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.