Pridané: 28. novembra 2011 | Autor: admin

Obklady do kúpeľne

Aké obklady do kúpeľne si zvoliť posudzujeme z dizajnového ale aj praktického hľadiska. Pevnosť, povrchová stálosť a jednoduchá bezproblémová údržba sú základnými požiadavkami hlavne tam, kde prichádza k neustálemu kontaktu s vodou a čistiacimi prostriedkami.

Keramické obklady

Keramické obklady sú najčastejšie využívaným obkladom v kúpeľni. Rozmanitosť farieb, tvarov, rozmerov a cenovej škály ich predurčuje k prvenstvu v tejto oblasti . Ceny sa pohybujú od 5 EUR za meter štvorcový, ale nie je problém zohnať kus za 50 EUR.

Kameň

Kameň – mramor, žula alebo granit patria spadajú do kategórie finančne náročnejších. Každý kus obkladu je originál a určite nenájdete jeho identickú kópiu v žiadnej inej kúpeľni. Kúpeľňové skvosty sú vyhotovené práve z tohto materiálu. Kamenné obklady sú ale náročnejšie na údržbu a hrozí pri nich riziko poškodenia farebnej stálosti agresívnymi čistiacimi prostriedkami.

PVC obklad

PVC nie je síce veľmi rozšírený v našich domácnostiach, ale jeho vlastnosti mu predurčujú úspešnú budúcnosť. Rozmanitosť farebných prevedení, motívov a cenová dostupnosť sú jeho hlavnými výhodami. PVC obklad do kúpeľne je skutočne správnou voľbou. Imitácia dreva, kameňa, tehly alebo iných prírodných materiálov v podobe tohto obkladu dokáže vyčariť z fádnej kúpeľne prekrásne dizajnové miesto. Cena je porovnateľná s keramickými obkladmi.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.