Pridané: 4. marca 2012 | Autor: admin

Odrážadlá a malé bicykle

Vývoj dieťaťa v prvých rokoch života je veľmi rýchly. Prevaľovanie sa po posteli nahrádza plazenie, lozenie po štyroch a  chôdza. Potom nastane chvíľa, že dieťa zatúži po rýchlom pohybe. Na bicykel ešte nedorástlo tak čo teraz? Jedinou a zároveň správnou voľbou je v tomto prípade odrážadlo. Nie je nutné obsluhovať pedále, stačí sa jemne odrážať a úspech je zaručený.

 

Cena

Na našom trhu dnes existuje veľa druhov odrážadiel od viacerých výrobcov. Odlišujú sa od seba kvalitou, konštrukciou a použitými materiálmi. Takto rôznorodému sortimentu zodpovedajú aj rozdielne cenové relácie. Nie je problém kúpiť odkrážadlo za 5 € ale taktiež sa 80. Záleží len od vašich požiadaviek. Vo všeobecnosti ale platí, že aj lacnejšie odrážadlá dokonale splnia svoj účel.

 

Bezpečnosť

Nielen u detí by mala byť bezpečnosť pri športe na prvom mieste. V prvom rade myslite na pasívnu ochranu, teda prilbu. Chrániť detskú hlavičku je totiž priorita. Nemenej dôležitá je aj aktívna ochrana a to v podobe obmedzovania rizík. Pre hru na odrážadle je nutné zvoliť vhodný priestor. Ideálnymi sú detské parky a ihriská. Naopak, nevhodnými sú chodníky v tesnej blízkosti ciest a prudké kopce. Dôležité je taktiež mať dieťa neustále pod dozorom

Pozrite si tiež sekciu Kolobežky

Výhody

Dieťa sa na odrážadle aktívne hýbe a preto je takáto hračka prospešná pre jeho zdravie a rozvoj pohybu. Odrážadlá sú obyčajne určené už pre deti od jedného roka, ale existujú aj väčšie pre staršie deti. Po prvom roku života má už dieťa dostatočne silné nohy a chrbát, aby si odrážadlo skutočne užilo. Kúpu odrážadla môžeme každému vrelo odporučiť. S ním si vy aj vaše dieťa užijete veľa zábavy  a príjemných chvíľ.

 

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.