Pridané: 16. októbra 2011 | Autor: admin

Sedacia súprava tipy a rady

Výšky sedacích plôch sedacej súpravy a častí slúžiacich na oporu lakťa sa medzi jednotlivými výrobcami do veľkej miery odlišujú. Ako teda zistiť, kedy je výška sedačky optimálna? Jediným spôsobom, ako sa o vhodnosti sedačky presvedčiť stopercentne je praktické odskúšanie priamo v predajni. Ak sedíte na sedačke vzpriamene, chodidlá nôh sa musia celou dĺžkou dotýkať zeme. Ak by nohy pri sedení viseli, dochádzalo by k nadmernému tlaku  na spodnú časť stehien a tým k obmedzeniu prietoku krvi do končatín. Príliš nízke sedenie zase zapríčiní nadmerné ohnutie nôh v oblasti kolena a to vyvolá nepríjemný pocit pri sedení.  Skontrolujte si aj hĺbku sedacej plochy. Príliš hlboké sedacie súpravy vám nedovolia vzpriamené sedenie.

 

Odkladacie priestory

Neoceniteľným pomocníkom nielen pre malé domácnosti sú úložné priestory, ktoré sú súčasťou sedacej súpravy. Odkladacie priestory najčastejšie  nachádzame pod opierkou lakťa, v čele sedačky, ale aj pod priestorom na sedenie. Čím viac, tým lepšie. Vytvorenie odkladacieho priestoru je spojené s použitím výsuvným  a výklopných mechanizmov, ktoré sa následne premietajú do ceny sedačky. Sedacie súpravy s úložným priestorom sú vďaka tomu drahšie zruba o 10 až 20 percent.

 

Plocha na spanie

Možnosť premeny pohovky na plnohodnotnú posteľ je čoraz viacej žiadaná. Pri výbere máme dve základné možnosti a to sedačku na príležitostné spanie a sedačku na každodenné spanie.  Sedačka na príležitostné spanie je  určená na častejšie sedenie a je pre tento účel maximálne prispôsobená. Je spravidla pohodlnejšia ako sedacia súprava na každodenné spanie, ktorej sedacia časť je oveľa tvrdšia.  Pri výbere treba sledovať aj rozmery lôžka po rozložení , aby bolo pre vaše potreby dostačujúce. Často sa tu stretávame s príliš krátkym priestorom, ktorý je pre vysokého človeka nepostačujúci.

Rate this post
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.